rejestracja online

Cosmelan - najskuteczniejsza terapia usuwająca plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego, jednocześnie przywracająca równowagę skórze tłustej i mieszanej.

 

Nowoczesny zabieg na przebarwienia cosmelan istnieje na rynku europejskim od kilki lat. Jest efektem kilkuletnich badań w zakresie hiperpigmentacji prowadzonych przez Laboratorium Mesoestetic. Cosmelan jest jedyną skuteczną terapią pozwalającą pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji w mniej niż 20 dni. Terapia cosmelan jest dopasowana do idywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu skóry.


Wskazania:

  • melasma, bardzo skuteczny we wszystkich typach
  • bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy takie jak piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne
  • zabieg może być wykonywany o każdej porze roku
  • odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry
  • reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory
  • stymuluje odnowę kolagenu


Program terapii jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma), ale może być stosowana także w celu odmłodzenia skóry. Mechanizm działania Cosmelan€™u jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny. Stan skóry poprawia się ok.tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach, pacjent kontynuuje terapię w domu nakładając 3 razy dziennie COSMELAN 2. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III - blondyni i szatyni o jasnych oczach zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.