rejestracja online

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.

Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN™ zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

CO DAJE ZABIEG FRAKCYJNEGO MIKONAKŁUWANIA DERMAPEN™?
Naturalne procesy regeneracyjne

 1. stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,
 2. stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego,
 3. poprawa gęstości i elastyczności oraz odżywienia skóry.

DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Precyzja zabiegu

Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-rollerów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły.

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN™ znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

Dzięki zabiegowi DERMAPEN™ widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry oraz naturalna stymulacja produkcji kolagenu. Ponadto zmniejszenie widoczności porów, redukcja widoczności rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych. Urządzenie stosowane jest także w leczeniu łysienia.

Najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania - Unikalna technologia

Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

Ostatnia faza mechanizmu działania DERMAPEN™ skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania DERMAPEN™ są naturalne zdolności organizmu do samo leczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek.

Pelleve - Radiage to jedna z niechirurgicznych technik odmładzających skórę. Ogrzewanie i równoczesne chłodzenie skóry prowadzi do kurczenia się i napinania włókien kolagenowych, co powoduje spłycenie głębszych zmarszczek i wygładzenie drobnych. Zabieg stosuje się często w przypadku mało napiętej skóry twarzy, zwiotczałego podbródka. Efekt napięcia skóry może być wykorzystywany do wzmocnienia zbyt luźnej lub wiotkiej skóry pokrywającej inne części ciała, takie jak brzuch czy nogi.

Pelleve – Radiage ma zastosowanie na:

 • skórę twarzy w tym podbródka, szyi i dekoltu,
 • skórę brzucha po przebytych porodach,
 • skórę tylnych powierzchni ramion,
 • skórę wewnętrznych powierzchni ud.


Efekty widoczne już po jednym zabiegu:

 • poprawia jakość skóry,
 • efekt liftingu,
 • niweluje zmarszczki,
 • odbudowuje kolagen.


Przebieg zabiegu

System wykorzystuje energię o częstotliwości fal radiowych, które ogrzewają tkanki miękkie znajdujące się pod skórą. Technologia Cool-Gel korzysta z żelu chłodzącego do chłodzenia zewnętrznej powierzchni skóry w czasie, gdy energia RF w sposób kontrolowany przegrzewa głębsze warstwy skóry stymulując kolagen do produkcji nowych włókien ujędrniając odmładzając skórę. Zabieg jest krótki i nie wiąże się z utratą krwi.

Po zabiegu

Po zabiegu nie ma widocznych śladów takich jak zasinienia, albo cięcia. Miejscowe niewielkie zaczerwienienie widoczne jest zwykle przez niecałą godzinę, nigdy dłużej niż 24 godziny. Pełny efekt zabiegu pojawia się po okresie od 2 tygodni do nawet kilku miesięcy i utrzymuje się do 12-36 miesięcy.
 
Objawy niepożądane

Silny rumień, utrzymujący się do tygodnia

Znieczulenie

Zabieg nie wymaga znieczulenia.
 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami dla Pelleve są:

 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne, choroby tarczycy,
 • implanty metalowe,
 • rozrusznik serca.


Badania

Nie są wymagane.

 
Czas pozostawania w klinice/absencja

Nie dochodzi do absencji. Pacjent zaraz po zabiegu wraca do pracy i codziennej aktywności.