Retises CT YELLOW PEEL jest peelingiem opartym na wysokim stężeniu retinolu oraz witaminy C. Celem zabiegu jest pobudzenie procesów regeneracyjnych w głębszych warstwach skóry.
SKŁADNIKI AKTYWNE PEELINGU RETISES CT
Retinol – witamina A (4%) – Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Ponadto, retinol łagodzi plamy wywołane przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV regulując proliferację i ruchomość melanocytów.
Glukozyd askorbylu (10%) – Stabilna i długodziałająca postać witaminy C – Zwalcza wolne rodniki, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny. Nadaje gładkości i rozświetla starzejącą się, odwodnioną, poddaną działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych (słońce, zanieczyszczenie środowiska, dym tytoniowy) skórę.
Niacynamid – witamina B3 (5%) – Stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa produkcję ceramidów, zmniejsza transepidermalną utratę wody co w efekcie powoduje lepsze nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności, jest silnym antyoksydantem, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu kolejnych.
WSKAZANIA
- skóra z widocznymi oznakami starzenia,
- fotostarzenie,
- hiperpigmentacja,
- melasma,
- szara i matowa skóra pozbawiona blasku.
JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Zabieg składa się z dwóch etapów. W pierwszym na dany obszar nakładana jest aktywna substancja, o 10-procentowym stężeniu witaminy C w postaci glukozydu askorbylu oraz 5-procentowym niacynamid. Następnym etapem peelingu Retises CT jest nałożenie warstwy specjalnej mieszanki, w której skład wchodzi 4% retinolu oraz 1% propionianu retinylu.
Po zabiegu kosmetolog nie zmywa preparatu. Należy go zmyć w domu po ok. 10-12h przegotowaną wodą lub przy pomocy łagodnego środka myjącego. Przez ten czas preparat nadal oddziałuje na skórę i zaleca się nie nakładać w tym czasie makijażu. Jeżeli zabieg wykonany był wieczorem, twarz należy zmyć dopiero rano.
EFEKT
- rozjaśnienie przebarwień pozapalnych i hormonalnych
- zwężenie porów skóry
- zagęszczenie skóry
- spłycenie zmarszczek
- usunięcie zrogowaciałej warstwy komórek
PO ZABIEGU
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatny rumień i uczucie ciepła.
Po zabiegu nie należy nakładać makijażu, więc zabieg zalecamy zaplanować tak, aby bezpośrednio po nim, móc pojechać do domu.
Przez około 24 godziny po zabiegu skóra jest napięta i lekko podrażniona. Po około 2 dniach skóra zaczyna się złuszczać. łuszczenie trwa zazwyczaj około 4 dni. Przez pierwsze dwa jest ono bardziej widoczne, a skóra w tym czasie może być dodatkowo podrażniona i zaczerwieniona. Należy nakładać preparat łagodzący tak często, jak tylko odczuwa się potrzebę.
NAJWAŻNIEJSZE ZALECENIA
- unikanie promieni słonecznych, skórę należy zabezpieczać kremem z filtrem SPF 50
- używanie na co dzień specjalnych preparatów do mycia twarzy oraz kosmetyków pielęgnacyjnych dla cery naczyniowej i wrażliwej
- stosowanie kremów ochronnych zabezpieczających skórę przed zimnem, mrozem i wiatrem;
- unikanie sauny, gorących kąpieli, chlorowanej wody
- w żaden sposób nie przyspieszać procesu złuszczania: nie stosować peelingów ziarnistych, nie zdrapywać i nie odrywać łuszczącej się skóry
- makijaż powinno się nałożyć do kilku godzin po zabiegu (najlepiej 24 h)
PRZECIWWSKAZANIA
- ciąża i karmienie piersią,
- zakażenia wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne,
- atopowe i łojotokowe zapalenie skóry
- choroby autoimmunologiczne
- dermatoza ze stanem zapalnym
- obecność licznych znamion w miejscu poddanym zabiegowi
- stosowanie retinoidów
JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ ZABIEG?
Zabiegi powtarzamy z częstotliwością, co 14-28 dni.
Ilość zabiegów: 2-5