rejestracja online

Pielęgnacja skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa jest skłonna do wysuszania, złuszczania, zaczerwienienia, małych pęknięć lub zmian zapalnych. Negatywnie działają na nią chłodne powietrze na zewnątrz i ciepłe oraz suche w pomieszczeniach.

Cera wrażliwa źle reaguje po nałożeniu kosmetyku powodującego podrażnienie. Pojawiają się widoczne plamy, odczuwamy dokuczliwe swędzenie i pieczenie. Reakcje wrażliwej skóry wywołane są nie tylko przez kosmetyki i nadmierne opalanie. Wpływ maja tutaj wysokie i niskie temperatury jak również chlorowana woda. Coraz częściej winą za wrażliwość naszej skóry ponosi stres.

Niewłaściwa pielęgnacja skóry niesie ze sobą poważne konsekwencje. Cera staje się ziemista, przesuszona, a naskórek zaczyna się łuszczyć.
Kosmetyczne zaniedbania są najczęstszą przyczyną powstawania pierwszych zmarszczek i podrażnień. Skóra sucha i atopowa ze względu na swoją wrażliwość wymaga szczególnej troski.

Do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej najlepiej stosować preparaty opracowane specjalnie dla niej - nowoczesne emolienty. Występują w różnych postaciach: kremów, maści, płynów i olejków do kąpieli, żeli, kremów i kostek toaletowych do mycia. Powinny skutecznie nawilżać, natłuszczań, dostarczać substancje lipidowe identyczne z tymi, które naturalnie znajdują się w skórze oraz ograniczać świąd.
Niestety nie wszystkie dostępne na rynku emolienty działają tak wszechstronnie. Tylko nowoczesne emolienty zapewniają kompleksową pielęgnację na wszystkich czterech płaszczyznach. Pielęgnacja skóry emolientami powinna być stosowana stale: nie można ograniczać jej tylko do okresów nasilenia suchości skóry i powstawania podrażnień.